Sposoby ochrony lakieru samochodowego

Powłoka lakiernicza odgrywa bardzo ważną rolę w samochodach.

Jest to bowiem warstwa, która chroni główną powłokę kolorystyczną oraz blacharkę przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także czynnikami powodującymi korozję. Oczywiście z upływem czasu i zwiększającym się przebiegiem samochodu, jego powłoka lakiernicza traci swoją trwałość oraz optymalne właściwości. W takim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowych zabiegów mających na celu poprawienie ochrony lakieru w aucie na dłuższy czas.

Sposoby ochrony lakieru samochodowego

Polerowanie i nakładanie powłoki ceramicznej

Pierwszą, dość popularną opcją, jest polerowanie samochodu. Jego zewnętrzna powłoka jest polerowana przy pomocy specjalnych past polerskich oraz wosków. Dzięki nim możliwe jest skuteczne pozbycie się drobnych zarysowań oraz innych zanieczyszczeń i wad. To z kolei sprawi, że lakier będzie prezentować się estetycznie i odzyska swój dawny połysk. Dodatkowo pasta polerska wcierana w lakier stworzy na nim dodatkową warstwę ochronną, więc ponowne drobne zarysowanie lub zanieczyszczenie tej powierzchni będzie w znacznym stopniu utrudnione.

Alternatywną opcją dla polerowania i woskowania jest nakładanie specjalnej powłoki ceramicznej. Taka substancja dobrze rozprowadza się nawet po trudno dostępnych miejscach. Podobnie jak lakier, wpływa ona korzystnie na połysk i tworzy dodatkową warstwę ochronną, jednak jest o wiele bardziej trwała od tradycyjnego polerowania. Warto dodać, że jak najbardziej możliwe jest połączenie tej metody z regularnym myciem detailingowym oraz polerowaniem i woskowaniem. Ma to istotny wpływ na stan blacharki oraz estetykę auta.

Aby znaleźć profesjonalne usługi reklamowane hasłem ochrona lakieru wrocław, wcale nie trzeba się nadmiernie wysilać. Wiele porządnych firm zajmujących się świadczeniem takich usług, umieszcza informacje na swój temat w Internecie. Wystarczy więc poświęcenie odrobiny czasu i skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć oferty usługowe dopasowane do własnych potrzeb.

Polecane publikacje