Płytki gresowe z ciekawym efektem kamienia

Gresowe płytki podłogowe i ścienne do wnętrz i na zewnątrz pięknie odwzorowują ponadczasowy urok naturalnych kamieni we jasnej tonacji, tworząc przestrzenie o wyrafinowanej elegancji.

Płytki gresowe z efektem kamienia odwzorowują żyłki, tonacje i zmiany kolorów kamieni naturalnych, oferując połączenie piękna i funkcjonalności, odwzorowując z niezwykłą autentycznością wiele odmian kamienia naturalnego, od kwarcu po bazalt, od kamieni osadowych po marmur, granit czy łupek i odtwarzając zarówno minimalistyczne, jak i bogate wzory kamieni.

Płytki gresowe z ciekawym efektem kamienia

Zalety i funkcjonalność płytek gresowych imitujących kamień

Ciekawym przykładem płytek gresowych o wyglądzie kamienia jest kolekcja Egen Silk Onyx, o nieregularnej kremowo-beżowej barwie. Jest to gres rektyfikowany, o mechanicznie docinanych krawędziach, aby płytki w każdej partii miały identyczne wymiary i równe boki, zatem ich dopasowanie jest łatwe, możemy zastosować minimalną fugę dla spójnego efektu. Szeroka gama wymiarów płytek gresowych pozwala tworzyć przestrzenie z efektem kamienia we wszystkich rozmiarach. W rzeczywistości większy format pozwala na bezproblemowe pokrycie ścian od podłogi do sufitu, czy podłóg w większych wnętrzach bez konieczności docinania.

Bogactwo wykończeń nawiązuje do szerokiej gamy kamieni naturalnych, które stanowią wzór odniesienia dla powierzchni płytek gresowych imitujących kamień. Możemy wybrać matowe wykończenia, antypoślizgowe płytki ze strukturą na podłogi, lub wykończenia polerowane i błyszczące w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Znajdziemy również szeroki wybór dekoracji płytek o dużym realizmie estetycznym i wyrafinowanej prostocie, jak tonacje kolorów, żyłkowanie, efekt spękania, trójwymiarowe efekty, aby dopasować płytki do naszych oczekiwań.

Estetyka, trwałość i wszechstronność sprawiają, że płytki gresowe z efektem kamienia są idealnym materiałem również dla przestrzeni zewnętrznych, umożliwiając znalezienie rozwiązań spełniających wymagania projektowe powierzchni zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony, obudowy basenów, chodniki. Płytki z kolekcji Egen Silk Onyx znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SILK-ONYX/7552. Płytki gresowe imitujące kamień są odporne, trwałe, niezmienne z upływem czasu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości, wiele osób preferuje taki materiał na ściany i podłogi.

Polecane publikacje