Solidne informacje są kluczowe w radzeniu sobie z astmą

Życie z astmą może być trudne, ale tylko jeśli na to pozwolisz.

Stając się bardziej wykształconym w tym stanie, możesz dosłownie oddychać trochę łatwiej. Z artykułu, który zamierzasz przeczytać, dowiesz się informacji o astmie, o których istnieniu być może nawet nie wiedziałeś.Ważną częścią zarządzania objawami jest poznanie rodzaju astmy. Wiedza jak najwięcej o konkretnym typie astmy pomoże ci zwalczyć codzienne skutki astmy. Osoby cierpiące na astmę wywołaną wysiłkiem fizycznym będą musiały upewnić się, że mają przy sobie inhalator w torbie na siłownię. Możesz właściwie zacząć zapobiegać atakom astmy, jeśli jesteś świadomy i pamiętasz o wszelkich wzorcach, które przedstawiają twoje objawy.Świetną wskazówką, która może pomóc Twojemu dziecku radzić sobie z astmą, jest poinformowanie jak największej liczby osób o jego stanie. Powinieneś powiedzieć ich nauczycielowi, opiekunce i wszystkim innym, którzy są odpowiedzialni za opiekę nad dzieckiem. Zrozumieją potrzeby Twojego dziecka i będą w stanie pomóc.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Ważne jest, abyś nie był zbyt zestresowany, jeśli cierpisz na astmę. Stres i panika to główne przyczyny ataków astmy. Staraj się też nie tracić panowania nad sobą. Złość może spowodować trudności w oddychaniu, co z kolei może wywołać ataki astmy.Uważaj, jaki zawód wybierzesz, jeśli masz astmę. Niektóre prace, takie jak malarze, piekarze, pracownicy służby zdrowia i pracownicy rolni, wymagają stosowania chemikaliów lub materiałów, które mogą pogorszyć astmę lub spowodować atak astmy. Solidne informacje są kluczowe w radzeniu sobie z astmą

Staraj się trzymać prac, w których przez cały dzień będziesz przebywać w zdrowym środowisku.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych.

Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz. Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Utrzymuj wilgotność w domu na kontrolowanym poziomie za pomocą osuszacza. Miejsca, które są suche i czyste, powinny pozostać na szczycie listy metod leczenia astmy. Zapewnienie niskiej wilgotności w domu oznacza, że ​​żyjesz i oddychasz w bardziej idealnych warunkach, które pomagają uniknąć sezonowych czynników wywołujących ataki.Jeśli jesteś pacjentem z astmą, upewnij się, że pijesz wodę, która została przefiltrowana. Niefiltrowana woda może zawierać alergeny, które mogą wywołać ciężki atak astmy lub zaostrzyć objawy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć tylko wodę pitną pochodzącą z butelki.Jak wspomniano na początku artykułu, astma może być trudna, jeśli na to pozwolisz. Jednak zostanie ekspertem od astmy może pomóc złagodzić tę sytuację. Skorzystaj z porad podanych w powyższym artykule i nie pozwól, aby astma przejęła kontrolę nad Twoim życiem.

Polecane publikacje