Szkło używane w materiałach budowlanych jest trwałe i bezpieczne

Szklane klatki schodowe są bezpieczne i solidne, jeśli są wykonane z paneli ze szkła bezpiecznego i są zgodne z obowiązującymi przepisami i normami budowlanymi.

Szkło bezpieczne to hartowane szkło laminowane, znacznie mocniejsze i bezpieczniejsze niż zwykłe szkło. Z tego powodu szkło bezpieczne znajduje szerokie zastosowanie w szybach samochodowych, szybach przednich, ale także w projektach mieszkaniowych, na przykład na w szklanych drzwiach, drzwiach prysznicowych, szklanych ścianach lub w projektach komercyjnych, takich jak witryny sklepowe, szklane biurka czy zadaszenia.

balustrady szklane samonośne

Obróbka hartująca zwiększa wytrzymałość szkła, dzięki czemu nie może ono łatwo pęknąć. Jeśli tak się stanie, szkło hartowane rozpada się na małe okrągłe i bezpieczne kawałki, a nie ostre i duże odłamki. Kolejny poziom bezpieczeństwa zapewnia proces laminowania szkła, który pozwala drobinom pozostać razem w szklanym panelu, nie rozsypuje się, nie spada, i nie ma wokół niego niebezpiecznych drzazg czy ostrych krawędzi, a zatem nie ma niebezpieczeństwa skaleczenia.

Niektórzy klienci chcą mieć dekoracyjne rozbite szkło jako specjalną cechę lub wzór w ich stopniach lub balustradach. Szklany panel pozostaje unikalnym elementem i nie ma wokół niego niebezpiecznych drzazg, ostrych krawędzi, a zatem nie ma niebezpieczeństwa. Stopnie klatkach schodowych wykonuje się najczęściej ze szkła hartowanego i laminowanego o grubości około 33 mm i są to zazwyczaj trzy warstwy szkła hartowanego o grubości 10 mm każda i dwie warstwy folii PVB 1,52 mm pomiędzy nimi.

Grubość szkła, z którego wykonane są balustrady szklane samonośne wynosi natomiast około 22 mm i są to dwie warstwy szkła hartowanego o grubości 10 mm połączone warstwą folii. Grubości te zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami budowlanymi klatek schodowych w wielu krajach na całym świecie. Z pewnością warto wprowadzić elementy szklane do wnętrz budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Polecane publikacje