Jak obliczyć całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Kiedy chcemy zakupić dom, jednak nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki wówczas potrzebny będzie kredyt hipoteczny.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z całkowitych kosztów jakie wiążą się z uzyskaniem tego rodzaju kredytu. Z pewnością należy brać pod uwagę wiele czynników, będzie to nie tylko oprocentowanie, dodatkowo także banki naliczają różnego rodzaju marże, prowizję które będą elementami składowymi. Dodatkowo także może wystąpić ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie nieruchomości.

Jak obliczyć całkowity koszt kredytu hipotecznego?

Co wpływa na wysokość rat w kredycie na dom?

Bank może zaproponować także kredytobiorcy ubezpieczenie na życie czy też ubezpieczenie od utraty pracy, jak wiadomo kredyt hipoteczny często udzielany jest na kilkadziesiąt lat, dlatego też prawdopodobieństwo iż kredytobiorca utraci pracy czy też zakład pracy zostanie zamknięty jest brane pod uwagę. Oczywiście banki mogą uwzględniać także różnego rodzaju opłaty przygotowawcze, związane z analizą możliwości finansowych klienta. Dodatkowo możemy liczyć się z opłatami notarialnymi, opłatami sądowymi przykładowo za wpis do księgi wieczystej.

Należy brać także pod uwagę opłaty skarbowe, będzie to podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu nabycia nieruchomości w wysokości 2%. Dodatkowo może będzie to koszt wyceny nieruchomości. Dlatego całkowity i ostateczny koszt kredytu może okazać się dużo wyższy niż wydawałoby się to patrząc na wysokość samego oprocentowania. Obecnie możemy liczyć na profesjonalnych doradców kredytowych którzy będą mogli wyszukać najlepszą ofertę dostępną w danym momencie na rynku, oczywiście należy brać pod uwagę wiele czynników, wielkość kredytu, ilość rat które będziemy spłacać.

Doradca pomoże nam także w skompletowaniu wszystkich dokumentów oraz złożeniu wniosku, dzięki temu szybciej uzyskamy atrakcyjny kredyt. Obecnie doradcy oferują swoje usługi na stronach internetowych, warto wejść na stronę http://www.strzylak.pl, znajdziemy tam szczegółowy opis współpracy, dowiemy się jakiego rodzaju kredyty pomaga uzyskać doradca.

Polecane publikacje