Majorka last minute

Majorka jest Hiszpańską wyspą na Morzu Śródziemnomorskim.

Doceniana przez Chopina ze względu na lazurowy odcień wody, czyste powietrze oraz piękne góry. Wiele sławnych osób doceniało walory tej wyspy, a należą do nich na przykład rodziny królewskie Anglii i Hiszpanii. Wielką jej zaletą jest to, że można znaleźć tu wiele różnych krajobrazów. Kamieniste wybrzeża przechodzą w długie, piaszczyste plaże. Piękne i majestatyczne góry pełne są zielonych wzgórz, jak i jaskiń. Można tu znaleźć spokój i odpoczynek, jak i bawić się całą noc w towarzystwie turystów z całego globu. Właśnie tutaj wiele osób spędza swoje wakacje. Niezapomniany klimat, zapach cytrusów i łagodny klimat pozwalają na wypoczynek, ale również zostawiają pole na te bardziej szalone sposoby spędzania wolnego czasu.
Można spotkać tam też stosunkowo dużo polaków. Przede wszystkim dlatego, że lot trwa około trzech godzin, a czas lokalny jest taki sam, jak w Polsce. Jest to jedna ze stałych ofert biur podróży, a w ofertach last minute, cały wyjazd można upolować za około tysiąc złotych.
Majorka last minute

Ilość ofert zniewala, ale co warto zobaczyć na tej wyspie?

Niezależnie od tego, czy chce się zwiedzać, czy odpoczywać z drinkiem w dłoni, każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla fanów wycieczek górskich wyspa może zaoferować Serra de Tramuntana, czyli pasmo górskie na zachodnim wybrzeżu. Dodatkowo, aby poznać kulturę wyspy warto wybrać się do miejscowości Deia ukrytej w tych właśnie górach, a czas płynie tam inaczej niż w całej reszcie świata. Warto także odwiedzić Smocze Jaskinie we wschodniej części Majorki. Ich nazwa pochodzi od kompozycji skał, które z pomocą światła przypominają paszczę smoka. Latarnia morska i malownicze widoki przyciągną turystów do przylądka Formentor, gdzie z wcześniej wspomnianej latarni, podczas posiłku można oglądać niezapomniane widoki. Dla miłośników mocnych wrażeń można zaproponować jeszcze skoki z klifu, albo nurkowanie w rezerwacie przyrody. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jeżeli chodzi o oferty last minute, takie wakacje na pewno się opłacą.

Polecane publikacje