Ile zarabia trener fitness?

Trener fitness to osoba, która prowadzi zajęcia ruchowe z grupą osób lub z indywidualnymi klientami.

Osoba taka przygotowuje zajęcia, często dość wymagające fizycznie, zazwyczaj w oparciu o zabawę lub taniec. Kilka lat temu królowała zumba, ale tego typu zajęcia mogą być prowadzone zarówno na siłowni, basenie, jak i w szkole. Trener taki bierze odpowiedzialność za zdrowie uczestników, a co za tym idzie musi dostosować ćwiczenia do grupy, miejsca i warunków panujących w danym miejscu.
Aby osiągnąć najlepsze zarobki i nie mieć problemu ze znalezieniem pracy, warto zadbać o zdobycie państwowych uprawnień. Można je otrzymać w wyniku ukończenia odpowiedniego kursu, który zazwyczaj składa się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna część kuru pozwala zapoznać się z potrzebnymi w tej pracy aspektami anatomii, psychologii, pedagogiki oraz fizjologii. Po tym następuje przygotowanie teoretyczno-praktyczne, gdzie przyszły trener uczy się przygotowywać oraz wykonywać ćwiczenia z którymi będzie pracować na co dzień. Całość kończy się egzaminem, najczęściej jest to poprowadzenie zajęć w oparciu o zdobytą wcześniej wiedzę. Mimo, iż zdarza się, że przyjmowani są instruktorzy bez uprawnień, aby zarabiać więcej i mieć możliwość współpracy jedynie z wartymi zaufania placówkami, istotne jest zadbanie o państwowe uprawnienia.

Jakie są średnie zarobki w tej branży?

Szacuje się, że przeciętna kwota otrzymywana przez instruktora fitness to około 2731 złotych na rękę. Wszystko zależy jednak od miasta w jakim prowadzi się zajęcia oraz od ilości czasu poświęcanego na pracę. Najlepszych zarobków można oczekiwać w większych miastach. Z badań serwisu pracuj.pl najlepiej zarabia się w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim.
Ile zarabia trener fitness?

Czego oczekuje się od instruktora fitness?

Jako, że praca polega na ciągłym ruchu fizycznym, potrzebna jest pasja i prowadzenie zdrowego trybu życia. Wytrzymałość i siła fizyczna są niezbędne. Dodatkowo obowiązkowe w tym zawodzie są otwartość, komunikatywność oraz empatia.

Polecane publikacje