Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie domu

Więc chcesz kupić dom? Są szanse, że nie wiesz, od czego zacząć, a nawet możesz być bardzo przytłoczony możliwościami i wyborami.

Ten artykuł pozwoli ci uspokoić umysł i pomoże ci przebrnąć przez wszystkie dostępne informacje, dając ci dobre, solidne porady dotyczące kupowania domu.W przypadku nieruchomości typu prime zwracaj szczególną uwagę na renomę szkół w okolicy. Nawet jeśli nie masz dzieci, szkoły, które cieszą się wyższym uznaniem, zwykle wskazują na lepsze sąsiedztwo. Te dzielnice są zazwyczaj bezpieczniejsze i bardziej zamożne, choć życie w nich nie zawsze kosztuje fortunę.Aby uniknąć kosztownych modernizacji, podczas wizyty w domu zwracaj uwagę na ogrzewanie lub instalację wodno-kanalizacyjną. Spójrz na sufity i podłogi, aby wykryć ewentualne nieszczelności. Poproś właścicieli o włączenie ogrzewania, abyś mógł sprawdzić, czy piec działa dobrze. Jeśli coś wygląda na stare, przygotuj się na jego wymianę.Zacznij planować zakup domu na długo przed tym, zanim faktycznie spodziewasz się, że przejdziesz przez ten proces. Otwórz konto oszczędnościowe i zacznij oszczędzać pieniądze, których będziesz potrzebować na zadatek. Znajdź dom, w którym wyobrażasz sobie, że mieszkasz, i postaraj się zaoszczędzić co najmniej dziesięć procent wartości tego domu przed wejściem na rynek.Śpij na swoich decyzjach. Nie zwiedzaj nieruchomości, a potem zdecyduj, że ją kochasz i chcesz od razu złożyć ofertę. Zastanów się nad tym przez dzień lub dwa. Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie domu

Gdy będziesz już pewien, idź i ponownie spójrz na nieruchomość świeżymi oczami, aby się upewnić.Aby być bezpiecznym przy kolejnym zakupie nieruchomości, powinieneś znaleźć najlepszego inspektora domu w okolicy.

Podczas rozmowy z inspektorem domu poproś o referencje do ostatnich klientów. Inspektor domu powinien być gotów dostarczyć kilka referencji. Ten inspektor może znaleźć problemy z domem, których naprawa wymaga tysięcy dolarów, więc nie jest to obszar, w którym można oszczędzić pieniądze.Planując, ile domu możesz sobie pozwolić na zakup, nie zapomnij obliczyć kosztów utrzymania domu. Konserwacja jest jednym z najdroższych czynników związanych z posiadaniem domu, ale jest to coś, o czym wielu kupujących po raz pierwszy zapomni. Kiedy już jesteś właścicielem domu, właściciel nie ponosi już odpowiedzialności za pęknięcie rury, więc oszczędzaj pieniądze na ewentualność.Jeśli Twoja strategia kupna domu obejmuje przejęte lub krótkie domy, nie wkładaj całego serca i duszy w jedną nieruchomość. Okazje na rynku nieruchomości są gorącym towarem w czasach recesji i prawie na pewno spotkasz wielu indywidualnych i komercyjnych nabywców walczących o te same nieruchomości. Pielęgnuj wiele zainteresowań i nie przegap innych potencjalnych domów marzeń, skupiając się wyłącznie na jednej parceli.Jeśli jesteś najemcą i myślisz o zakupie domu, musisz pamiętać, że miesięczne koszty związane z posiadaniem domu to zwykle więcej niż wynajem, po ustaleniu całkowitego kosztu kredytu hipotecznego, utrzymania, podatków i mediów. Jeśli wydaje Ci się to za dużo, prawdopodobnie powinieneś pozostać przy wynajmie.Jeśli chcesz przyspieszyć zakup nowego domu, rozważ kilka dni przed zamknięciem wyrobienia czeku certyfikowanego lub kasjerskiego w kwocie, którą jesteś winien. Próba zlokalizowania potrzebnych środków w ostatniej chwili jest stresująca i opóźnia proces zamknięcia.Teraz, gdy masz już pewne wskazówki dotyczące tego, o czym powinieneś myśleć, robić i czego unikać przy zakupie nowego domu, możesz rozpocząć proces z głową prosto i jasnym celem. Teraz, gdy masz niezbędną wiedzę, jesteś gotowy do rozpoczęcia procesu zakupu domu.

Polecane publikacje