DJ na wesele międzynarodowe

W ostatnich latach zwiększyła się ilość wesel międzynarodowych. Są to imprezy, na których bawią się zarówno Polacy jak też osoby z zagranicy. Nierzadko są to spotkania wyłącznie gości spoza Polski. Czy warto zatrudnić didżeja na wesele międzynarodowe ?

Jakie najczęstsze są wesela międzynarodowe ?

Aby rozeznać rynek wesel międzynarodowych w Polsce, rozmawialiśmy z jednym ze znanych prezenterów muzycznych z Krakowa. Był to DJ Robert na wesele międzynarodowe. To właśnie w krakowskich hotelach, zamku w Korzkwi, czy Niepołomicach odbywają się często nie tylko anglojęzyczne wesela. Prowadził on sporą ilość międzynarodowych imprez, z których wymienimy:

  • wesele pary angielskiej w Zakopanym,
  • impreza weselna Pary z Niemiec, która odbyła się pod Krakowem w Mogilanach,
  • szereg wesel Anglików na zamku w Korzkwi,
  • ślub Amerykanów w ścisłym centrum Krakowa (Hotel „Pod Różą”),
  • wesele Hiszpanów na zamku w Niepołomicach,
  • impreza weselna pary z Belgii, która odbyła się w sali weselnej Euforia w Myślenicach,
  • ślub Polski z Amerykaninem – Hotel Sheraton w Krakowie.

Były to typowe wesela, podczas których klimat muzyczny jest nieco inny, niż na standardowym weselu. Wymagana jest komunikatywna znajomość najczęściej języka angielskiego.

Czy DJ na wesele międzynarodowe to dobry pomysł ?

Jednoznacznie możemy odpowiedzieć, że tak. Ciężko czasami znaleźć zespół muzyczny, który byłby wszechstronny muzycznie i połączyłby narodowości. Szczególnie trudne okazać się to może w przypadku egzotycznych Par z zagranicy. Poniżej kilka słów na temat tego, dlaczego warto rozważyć osobę didżeja. Dodać należy, iż wesela międzynarodowe w Polsce cieszą się niemalejącą, a wręcz rosnącą popularnością. Jest to spowodowane atrakcyjnymi cenami usług w naszym kraju i bezproblemową możliwością przemieszczania głównie w granicach Unii Europejskiej. Jednak nie dziwić powinny wesela Amerykanów, czy innych narodowości spoza Europy.

Muzyka na wesele

Muzyka weselna to temat rzeka. To właśnie międzynarodowe imprezy i wesela są wydarzeniami, na których nie króluje muzyka disco-polo, lub nie mam jej wcale. Tu także okazuje się, że muzyczny „trzon” to zagraniczne (głównie angielskie i latynoskie) hity. Dlaczego ? Ponieważ są one najbardziej uniwersalne. Przy klimatach typu Jennifer Lopez, Madonna, czy Michael Jackson chętnie poskaczą zarówno Polacy, jak też Anglicy, Niemcy, czy Amerykanie. Ważne są także życzenie ze strony Pary Młodej czy też gości. Mogą one dotyczyć klimatów, które być może będą tylko w zasięgu didżeja.

Ciężko wyobrazić sobie zespół weselny, który pogodzi anglojęzyczne hity i dorzuci do repertuaru coś przykładowo w języku niemieckim (jeśli Para Młoda będzie pochodziła z tego kraju). Często okazuje się, iż kapela specjalizuje się głównie w polskiej muzyce i hity z zagranicy będą stanowić tylko urywek ich repertuaru. Zatem wszechstronność to wielka zaleta didżeja, który jest otwarty na szeroki repertuar muzyki w różnych językach.

Komunikacja w języku obcym

Ta część weselnej „roboty” co prawda nie musi być domeną didżeja. Warto a nawet jest to niezbędne, aby zbadać, czy zespół lub DJ nie będą mieli problemu w komunikacji z gośćmi w języku obcym. Są także inne możliwości, na przykład zatrudnienie tłumacza. Warto a nawet trzeba mieć możliwość komunikacji z gośćmi, przykładowo podczas składania muzycznych dedykacji. Wodzirej powinien mieć możliwość zapowiedzenia toastu, konkursu, czy przede wszystkim przywitania Młodych i gości właśnie w ich ojczystym języku.

Zaplecze techniczne didżeja

Czy międzynarodowe wesela wyznaczają jakieś nowe trendy i wymagania dla didżeja w zakresie techniki estradowej ? Raczej nie. Jest ona na wysokim poziomie w Polsce i nie odbiega od światowych standardów. Zatem posiadając odpowiedni sprzęt dający możliwości prowadzenia wesel dla Polaków, z pewnością odnajdziesz się na sferze międzynarodowej.

Polecane publikacje