Wczasy na mazurach

Mazury, mazury, mazury… O tej polskiej krainie powstało wiele piosenek, a jest ona rajem dla miłośników pływania.

Kiedyś kojarzyła się przede wszystkim z komarami, ale w dzisiejszych czasach jest świetną i często tańszą alternatywą dla zagranicznych wakacji. Przyciąga ona też turystów z innych krajów, co tylko dowodzi, że jest to warty uwagi kierunek wakacyjny.
Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce, jest to kraina jezior i lasów. Zbiorniki wodne są tutaj pozostałością po zlodowaceniach, a największą atrakcją jest ponad stukilometrowy Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, czyli trasa po jeziorach połączona kanałami żeglownymi. Wielką popularnością cieszą się także spływy kajakowe oraz parki linowe. Są to atrakcje dla całej rodziny, ale na tym się one nie kończą. Teren ten bogaty jest w zabytki oraz trasy spacerowe i rowerowe. Każdy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie. Dla osób ceniących sobie relaks, tereny te, mogą zaproponować także baseny termalne, aquapark oraz zoo z safari. Wystarczy poszukać lub zapytać mieszkańców, a można znaleźć naprawdę wyjątkowe miejsca.

Jak przenocować na mazurach?

Opcji jest wiele i wszystko zależy jedynie od osobistych upodobań. Po latach zapomnienia do łask wracają pola campingowe oraz namiotowe. Jest to opcja dla osób chcących być blisko natury lub lubiących przygody. W ostatnich latach zbudowano także dużo domów pod wynajem. Cechują się one nowoczesnością i prywatnością. Dla tradycjonalistów dostępne są domki letniskowe, pensjonaty czy ośrodki wypoczynkowe. Można znaleźć tu również wiele gospodarstw agroturystycznych, które będą świetną opcją dla rodzin z dziećmi.
Wczasy na mazurach

Na mazury samemu, czy z biurem?

Dla osób zapracowanych, zdecydowanie lepszą opcją będzie skorzystanie z oferty jakiegoś biura podróży. Można wtedy skupić się jedynie na odpoczynku i nie trzeba na własną rękę szukać atrakcji, ani noclegu. Zorganizowanie takich wczasów samodzielnie także nie będzie wielkim wyzwaniem, szczególnie w czasach, gdy większość rzeczy można załatwić przez internet. Daje to większą wolność i bardziej dopasowany plan do indywidualnych potrzeb.

Polecane publikacje