Jaki wybrać krem do twarzy?

W dzisiejszych czasach jest dostępnych wiele rodzajów kremów do twarzy.

Niestety ogrom wyboru oznacza, że łatwo popełnić błąd i wybrać produkt, który zamiast pomóc, pogorszy problemy skórne. Twarz jest bardzo delikatnym obszarem, a zarazem wizytówką każdego z nas, dlatego też warto wybrać odpowiednią pielęgnację.
Krem na dzień i na noc.
Można znaleźć kremy które nie mają wskazanej pory na ich użycie, jednak rozgraniczenie na kremy na dzień i kremy na noc daje możliwość dokładniejszego doboru odpowiedniego. Te, które należy stosować rano najczęściej mają dodatkowe właściwości ochronne, z kolei te przeznaczone do stosowania wieczorem zazwyczaj charakteryzują się składnikami regenerującymi lub łagodzącymi.
Pierwszy krok w dobrze kosmetyków.
Na samym początku, zanim zacznie się drogę pielęgnacyjną należy określić, jaki typ cery posiadamy. Najczęściej podział następuje na skóry: suchą, tłustą, mieszaną oraz normalną. Właśnie dzięki takiemu rozgraniczeniu wiemy, czy potrzebne są kremy mocno nawilżające, regenerujące, czy normalizujące. Jest to swojego rodzaju punktem wyjścia, jeżeli chodzi o świadomą pielęgnację. Jaki wybrać krem do twarzy?

Warto też zorientować się, czy nie ma się na coś uczulenia.

W przypadku stosowania nawet dobrze dobranego kosmetyku, który zawiera substancję wywołującą reakcję alergiczną, nie można mówić o dobrym działaniu.
Kremy z podanym w nazwie wiekiem.
Kremy te najczęściej zawierają w sobie odpowiednie dla danego wieku ilości kolagenu, bądź substancje stymulujące jego produkcję. Niewiele osób wie, że często warto już na przykład w wieku lat 25 sięgnąć po krem przeznaczony dla osób po 30 roku życia, ponieważ wtedy możemy opóźnić proces starzenia się skóry.
Można też wybierać kremy w zależności od tego, z jakim problemem się zmagamy.
Jeżeli chodzi zmarszczki należy sięgnąć po kremy liftingujące lub takie, które ujędrniają skórę. W składzie najczęściej będzie wtedy kwas hialuronowy, antyoksydanty oraz filtry przeciwsłoneczne. Na pajączki najlepiej szukać kremów z witaminą C, a na przebarwienia kremów rozjaśniających.

Polecane publikacje