Nowy rok, nowa Ty — odkryj potencjał botoksu czoła czy plastyki powiek i odejmij sobie co najmniej 5 lat!

Postanowienia noworoczne to swoiste kamienie milowe w drodze do odkrycia na nowo swojego piękna. Jeśli Twoim celem na nadchodzący rok będzie skupienie się na urodzie i przywróceniu swojej twarzy utraconego blasku, koniecznie odkryj potencjał, tkwiący w medycynie estetycznej. Tym, którzy wciąż poszukują najlepszych dla siebie rozwiązań, podpowiadamy, jakie możliwości w tym zakresie niesie ze sobą botoks czoła i plastyka powiek. 

Zabiegi odmładzające na twarz – w czym tkwi źródło ich popularności? 

Starzenie się skóry to w pełni naturalny proces, u podłoża którego leży spadek produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej sprężystość. Jego początki zaobserwować można już u osób, które przekroczyły zaledwie 25 rok życia. Co ważne, procesu tego nie można zatrzymać. Istnieje jednak szansa, by znacząco go spowolnić, likwidując jednocześnie jego skutki. 

Takie możliwości niesie ze sobą medycyna estetyczna. Wykorzystanie jej potencjału pozwala m.in. na redukcję zmarszczek, odbudowę optymalnego poziomu nawilżenia skóry oraz na wyeliminowanie dyskomfortu, związanego z uczuciem ciężkości powiek. Zabiegi odmładzające na twarz to doskonała droga do dobrego samopoczucia i przywrócenia twarzy zdrowego, a zarazem w pełni naturalnego wyglądu.

Kiedy warto wykonać zabieg botoksu czoła?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, znanej powszechniej pod nazwą botoks, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo to właśnie dzięki nim możliwe jest znaczące odmłodzenie skóry, poprzez zablokowanie ruchu mięśni. 

Jeśli zastanawiasz się właśnie, jak wygląda zabieg botoksu na czoło, warto przejrzeć strony popularnych klinik medycyny estetycznej. To właśnie w nich oferowane są zabiegi dla dorosłych i seniorów, ale również i dla nastolatków, borykających się z bruksizmem, uśmiechem dziąsłowym czy też z nadmierną potliwością. Jednak najczęstszym wskazaniem do użycia toksyny botulinowej są zmarszczki, pojawiające się wokół ust, oczu i nosa czy też na czole, szyi i dekolcie. Zabieg wygładza zmarszczki i relaksuje mięśnie, poprawiając wygląd twarzy i znacząco odmładzając nasz wizerunek.

Botoks na czoło – jakich efektów można się spodziewać?

Botoks na czoło odmładza naszą skórę, przyczyniając się w znaczący sposób do poprawy jej wyglądu. To właśnie dzięki toksynie botulinowej zahamowane zostają impulsy nerwowe, co z kolei zapobiega skurczom mięśni twarzy. Wstrzyknięcie w nie jadu kiełbasianego powala na:

  • wygładzenie zmarszczek mimicznych,
  • przywrócenie skórze elastyczności,
  • poprawę jędrności skóry, dzięki relaksacji mięśni,
  • przywrócenie twarzy zdrowego wyglądu.

Toksyna botulinowa to swoiste remedium na zewnętrzne oznaki starzenia. Warto podkreślić jednocześnie, że botoks zapewnia również efekt naturalności, a po jego wstrzyknięciu nasza twarz nie traci nic ze swojej naturalnej ekspresji.

Skuteczność botoksu – czy warto zdecydować się na zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu to idealne rozwiązanie dla osób, chcących odmłodzić swój wygląd, ale również zapobiec powstawaniu głębokich bruzd na twarzy w przyszłości. I choć na ich ostateczne efekty trzeba poczekać kilkanaście dni, warto uzbroić się w cierpliwość, by móc cieszyć się wyraźnie wygładzoną skórą, pozbawioną zmarszczek, rzutujących negatywnie na wygląd twarzy. 

Takie spektakularne rezultaty sprawiają, że na zabiegi z wykorzystaniem jadu kiełbasianego decyduje się coraz więcej osób, chcących ująć sobie lat i zatrzymać na chwilę nieodwracalny proces starzenia się skóry.

Na czym polega operacja plastyczna powiek?

Operacja plastyczna powiek, nazywana w medycynie blefaroplastyką, pozwala z kolei na poprawę wyglądu oczu. Jest to możliwe dzięki usunięciu nadmiaru skóry, gromadzącego się z biegiem lat w tym obszarze twarzy. Po przejściu na stronę plastyka powiek dowiesz się, jak przebiega tego rodzaju ingerencja chirurgiczna. 

Warto podkreślić jednocześnie, że zabieg plastyki powiek wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje dolegliwości bólowe oraz ewentualny dyskomfort u pacjenta. Jego efektem będzie natomiast usunięcie zwiotczałej skóry, obniżającej walory estetyczne twarzy oraz przywrócenie jej odpowiedniego poziomu napięcia. To z kolei przekłada się na poprawę wyglądu zewnętrznego oraz widoczne odmłodzenie twarzy, z której usunięte zostaje wrażenie zmęczenia. 

Kto powinien zdecydować się na plastykę powiek?

Plastyka powiek to szansa na odmłodzenie wyglądu twarzy i przywrócenie oczom dawnego blasku. Jej potencjał mogą wykorzystać osoby:

  • borykające się z problemem tzw. „worków pod oczami”, nadającymi twarzy smutnego wyrazu,
  • posiadające nadmiar wiotkiej i pomarszczonej skóry w obrębie oczu i na powiekach,
  • chcące odmłodzić wygląd swojej twarzy,
  • zmagające się z ograniczonym polem widzenia, pogarszającym jakość codziennego funkcjonowania.

Jak nietrudno zauważyć, wskazania do blefaroplastyki mają podłoże estetyczne, ale również i medyczne. Wśród nich wymienia się zarówno chęć wyeliminowania efektów procesu starzenia się, jak i usunięcie dyskomfortu, związanego z opuchniętymi powiekami.

Co możesz zyskać dzięki blefaroplastyce?

Blefaroplastyka cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze względu na spektakularne efekty zabiegu. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się zdecydowane odmłodzenie okolic oczu i przywrócenie twarzy promiennego wyglądu. Dzięki ingerencji chirurgicznej, skóra wokół oczu wygląda młodo i zdrowo, co z kolei rzutuje na estetyczny wygląd twarzy, stanowiącej naszą wizytówkę. Dodatkową zaletą będzie również wyraziste spojrzenie, odzyskanie błysku w oku oraz wyeliminowanie dyskomfortu, związanego z zawężonym polem widzenia. Wszystko to przekłada się z kolei na dobre samopoczucie oraz znaczącą poprawę codziennego funkcjonowania, o czym warto pamiętać, chcąc zadbać o swój wygląd w nadchodzącym roku.

 

Polecane publikacje