Soczewki kontaktowe, jakie wybrać?

Dla osób z wadą wzroku, każdy dzień jest wyzwaniem.

Osoby te stają bowiem przed wielką decyzją, muszą wybrać, czy założyć okulary, czy soczewki kontaktowe. Nawet, kiedy zdecydują się oni na soczewki, muszą wybrać te odpowiednie. Na rynku jest wiele firm i rodzajów tej metody korekcji wzroku. Jak więc wybrać te najlepsze?

Czy soczewki można wybrać samemu?

Oczywiście, że jest to dozwolone, ale jednak poleca się udać po poradę do specjalisty. Każde oko różni się, i nie chodzi tutaj tylko o kolor tęczówki, ale też o kształt i wielkość. Dlatego właśnie okulista, bądź optometrysta będzie w stanie wybrać te, które najlepiej sprawdzą się danej osobie. Soczewki polecane przez osoby z otoczenia mogą sprawdzać się im, ale kiedy ktoś inny je założy może nie otrzymać za ich pomocą wystarczająco ostrego obrazu lub po prostu odczuwać dyskomfort podczas ich noszenia.
Wada wzroku i jak wpływa ona na dobór szkieł kontaktowych.
Jeśli ktoś jest zdecydowany na noszenie soczewek, o ile nie jest tu mowa o szkłach kosmetycznych mających zmienić lub podkreślić kolor oczu, zmaga się z problemami ze wzrokiem. Aby polepszyć komfort życia, osoba z takim problemem powinna na początku wybrać się do specjalisty, który określi jaka jest wada wzroku. Z taką informacją można zaczynać poszukiwania najlepszych i najwygodniejszych soczewek.
Czas noszenia, czyli czym różnią się soczewki jednodniowe od miesięcznych.
Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do jednorazowego użytku. Będzie to najlepsza opcja dla osób, które na co dzień decydują się na okulary, ale okazjonalnie chciałyby od nich odpocząć. Nie wymagają one specjalnych pojemników, ani płynów do przechowywania. Szkła kontaktowe, które można nosić kilka razy to dla przykładu soczewki miesięczne. Jest to opcja bardziej ekonomiczna i w założeniu przeznaczona dla osób, dla których jest to codzienny wybór. Dodatkowo na rynku można znaleźć też soczewki całodobowe, których nie trzeba ściągać do snu.
Soczewki kontaktowe, jakie wybrać?

Jakie soczewki więc wybrać?

Nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi. Można, albo zaufać specjaliście, albo próbować i znaleźć te, które będą najbardziej odpowiednie.

Polecane publikacje