Wskazówki, jak utrzymać dobry ogród

Wiele osób, które uprawiają ogród, trzyma się z daleka od produktów organicznych, ponieważ boją się, że owady i choroby będą plagą ich upraw.

Zrelaksować się. To już nie 1460. Po prostu nie potrzebujesz tych dodanych substancji, aby Twój ogród rósł żywy i bezpieczny. Poświęć kilka minut na przeczytanie tych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa i dowiedz się, jak naturalnie uprawiać rośliny.Z samego rana zbieraj owoce i warzywa. Poranne zbiory zapewnią, że twoje produkty będą miały maksymalną wilgotność. Ponadto, jeśli zbierzesz rano, da ci to szansę na zjedzenie tych produktów tego dnia, kiedy są one u szczytu świeżości.Zainwestuj w elektroniczny tester PH. Unikaj płynnych zestawów PH (zakodowanych kolorami), ponieważ są one mniej dokładne. Początkujący użytkownicy mogą bardzo łatwo pomylić odczyty. Nie należy również używać zestawów do badania pH gleby, ponieważ są one zawodne i nie są przeznaczone do użytku domowego.Możesz używać przedmiotów w lodówce, aby w bezpieczny i ekologiczny sposób dostosować pH wody. Możesz użyć soku z cytryny lub octu jabłkowego, aby obniżyć pH (kilka kropli na raz) lub sody oczyszczonej, aby podnieść pH (szczypta na raz, sprawdzając po każdej regulacji).Każdego tygodnia sadź nowy i inny jadalny produkt. Codzienne spożywanie pomidorów lub kukurydzy może bardzo szybko się zestarzeć, ale jeśli posadzi się odmianę, ten problem nigdy się nie pojawi. Ogród może oferować szeroką gamę różnych roślin jadalnych, a jeśli w tym samym czasie dojrzeją, sprawią, że ogród będzie przyjemniejszy i przyjemniejszy.Jeśli chcesz uprawiać drzewa owocowe, ale masz ograniczoną przestrzeń na swojej posesji, rozważ karłowate drzewa owocowe. Wskazówki, jak utrzymać dobry ogród

Wiele drzew owocowych jest dostępnych w odmianach karłowatych, w tym jabłka, brzoskwinie i gruszki.

Te drzewa zazwyczaj osiągają około trzech do ośmiu stóp. Nie tylko zajmują mniej miejsca i dają dużo pysznych owoców, ale ich niewielka wysokość ułatwia ich zbiór.Utwórz dziennik rekordów dla swojego ogrodu. Śledź, kiedy zasadziłeś nasiona, kiedy wykiełkowały, ile dorosło do pełnej wielkości, plony itp. Będziesz miał więcej wiedzy na temat swoich roślin i dobry pomysł na to, jak skuteczne są twoje metody. Wykorzystaj te informacje do następnych cykli wzrostu.Aby w pełni wykorzystać używaną wodę, podlewaj rośliny z samego rana. W ten sposób woda jest mniej podatna na parowanie i pozwala szybko wyschnąć liściom. Zmniejsza to ryzyko wielu powszechnych chorób i pomaga Twoim roślinom rosnąć, aby były silne i zdrowe.Aby zapewnić swojej roślinie doskonałe odżywianie bez wydawania dużych pieniędzy, użyj liści! Liście są jednym z najlepszych dostępnych pokarmów roślinnych. Spróbuj pokryć każdą odsłoniętą glebę w ogrodzie małymi, rozdrobnionymi liśćmi. To wzbogaci glebę i pozwoli lepiej odżywiać Twoje rośliny.Kiedy planujesz, gdzie umieścić swój ogród, wybierz miejsce, w którym będzie dużo słońca. Jeśli umieścisz go w cieniu, ograniczysz rodzaje roślin, które możesz uprawiać. Na przykład pomidory potrzebują dużo słońca, aby dobrze się rozwijać, a zacieniony obszar po prostu nie będzie dla nich odpowiedni.Teraz, jak wyraźnie widać z powyższych wskazówek, nie będziesz potrzebować tych dodanych substancji, aby pomóc w uprawie jakiegokolwiek rodzaju rośliny, niezależnie od tego, czy jest to kwiat, czy pomidor. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednia wiedza, aby upewnić się, że Twoje rośliny otrzymują to, czego potrzebują do silnego i zdrowego wzrostu.

Polecane publikacje