Sprawdzone sposoby na odstraszanie kretów

Wiele osób, które posiadają ogród, chce aby wyglądał on jak najlepiej, kosi i pielęgnuje swój trawnik, jednak niekiedy w naszym ogrodzie mogą pojawić się krety, które zostawią charakterystyczne kopce.

W tym przypadku będziemy mogli zastosować specjalne preparaty, które będą odstraszały krety. Należy pamiętać, iż krety są pod ochroną, zatem nie możemy zrobić im żadnej krzywdy ani ich zabijać, często są to zwierzęta, które występują w miejscach zasiedlonych, dlatego nie będziemy wiedzieli, gdzie mogą wyjść na powierzchnię. Krety tworzą dość długie korytarze, dlatego też mogą niezauważenie przemieszczać się na dość dużych obszarach pod ziemią.

Sprawdzone sposoby na odstraszanie kretów

Karbid do odstraszania kretów

Obecnie wykorzystuje się powszechnie karbid do odstraszania kretów, jest to związek chemiczny który wsypujemy do kopca, do tunelu. W przypadku połączenia z wodą i wilgocią będzie tworzył on nieprzyjemny zapach, który będzie odstraszał krety. Oczywiście tego rodzaju sposób będzie także działał na inne zwierzęta, które mieszkają w tunelach ziemnych, przykładowo mogą być to myszy czy też nornice. Można zastosować wiele różnych specjalistycznych środków w płynie, w sprayu czy też granulkach, które będą także wytwarzały charakterystyczny zapach, będą skuteczne. Dodatkowo niektórzy wykorzystują także pułapki na krety, jednak pamiętajmy iż nie możemy zrobić krzywdy zwierzęciu, dlatego też pułapka powinna być często sprawdzana, będziemy musieli kreta wypuścić przykładowo w innym miejscu.

Często stosowane są także różnego rodzaju rośliny, które pozwalają na skuteczne pozbycie się kretów. Będą to rośliny o intensywnym zapachu, takie jak bazylia, czarny bez czy też czosnek, możemy je rozłożyć w pobliżu tunelu lub też w środku. Dodatkowo można wykorzystać także siatkę na krety, możemy rozłożyć ją przed posianiem trawnika, dzięki temu nie będzie mógł przedostać się przez siatkę. Istnieje także wiele innych sposobów, które pozwalają na pozbycie się kretowisk z naszego ogrodu w sposób humanitarny.

Z pewnością karbid na krety spełni swoje zadanie, będziemy mogli cieszyć się pięknym, równym trawnikiem bez kopców kreta.

Polecane publikacje