Uprawa marihuany w warunkach domowych

Uprawa konopi indyjskich wymaga wykorzystania odpowiednich akcesoriów, różnego rodzaju urządzeń, które zapewniają odpowiednie warunki naszym roślinom.

Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż będziemy musieli stworzyć specjalny mikroklimat, najczęściej w tym przypadku wykorzystamy namioty uprawowe. Musimy przygotować je w taki sposób, aby można było kontrolować temperaturę, wilgotność, jak również wymusić obieg powietrza. Kompletny zestaw pozwoli nam na uprawę wewnątrz, z pewnością wielu hodowców decyduje się na uprawę wewnętrzną ze względu na możliwość uzyskania wysokich plonów.

Uprawa marihuany w warunkach domowych

Jakie akcesoria zawiera kompletny set uprawowy?

Rośliny będą wymagały stworzenia odpowiednich warunków, dlatego też należy wykorzystać odpowiednie oświetlenie, w tym przypadku często będzie to oświetlenie LED w formie panelu czy też pojedynczych żarówek. Dodatkowo będą one potrzebowały zasilacza określonej mocy, który będzie mógł obsłużyć cały zestaw oświetleniowy w naszym namiocie. W przypadku oświetlenia stosuje się także różnego rodzaju odbłyśniki, które będą kierowały światło w dół, bezpośrednio na rośliny. Dodatkowo także namioty będą posiadały od wewnątrz materiał odbijający światło, dzięki temu będziemy mogli zapewnić naszym roślinom odpowiednią ilość oświetlenia.

Oczywiście namioty mogą posiadać różne rozmiary, często jest to wysokość powyżej 1,5 m, często są to namioty także dwumetrowe, które umożliwiają na swobodny wzrost roślin oraz zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Wybierając namiot z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość, tak aby zmieścił się w naszym pomieszczeniu, dodatkowo namiot będziemy dobierali pod względem odmiany rośliny. Gotowy zestaw z pewnością będzie wyposażony także w przewody wentylacyjne, dmuchawy, które wymuszą obieg powietrza. Naturalnie dodatkowo będą to czujniki temperatury oraz wilgotności, dzięki temu będziemy mogli wybrać odpowiednie parametry uprawowe.

Oczywiście https://sioubiz.pl/pl/c/Kompletne-zestawy-uprawowe/233 zawiera także podstawki, donice, dodatkowo także zestawy, które umożliwiają sprawdzenie pH w roztworze wodnym. Dzięki temu otrzymamy wszystkie akcesoria, które będą niezbędne do uprawy, będzie to także filtr węglowy do wody, wszelkiego rodzaju przewody potrzebne do zasilania.

Polecane publikacje