Co to jest folia chroniąca lakier lub PPF?

Folia chroniąca lakier jest również znana jako PPF.

W przeszłości powłoka ochronna lakieru nakładana na przód samochodu była stosunkowo gruba jak na dzisiejsze standardy, co ograniczało jej możliwość dostosowania do skomplikowanych obszarów. Największą zaletą folii ochronnej do lakieru w porównaniu z powłokami ceramicznymi jest to, że folia zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez wodę, zanieczyszczenia i żwir. Najwyższej jakości folia w większości przypadków ma samoregenerującą się warstwę wierzchnią, dzięki czemu drobne zadrapania i uszkodzenia znikną z czasem lub pod wpływem ciepła.

Co to jest folia chroniąca lakier lub PPF?

Folia ochronna na samochód przewyższa inne produkty ochronne

Folia ochronna może mieć właściwości hydrofobowe i zapobiegające żółknięciu. Została opracowana dla przemysłu motoryzacyjnego do ochrony lakieru, ale ze względu na swoją wyjątkową jakość może być stosowany w każdej sferze wymagającej montażu takiej folii. Stan powierzchni lakieru przed nałożeniem folii jest głównym czynnikiem wpływającym na trwałość ochrony samochodu. Jeśli powierzchnia jest czysta, wolna od zadrapań i jakichkolwiek zanieczyszczeń, klej będzie lepiej wiązał się i zapewni mocniejsze dopasowanie folii.

Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania do ochrony swojego pojazdu, folia byłyby najlepszym sposobem zabezpieczenia lakieru. Dodatkowo powłoka ceramiczna może być nakładana na warstwę chroniącą lakier jako dodatkowe zabezpieczenie. Łącząc te dwa elementy, otrzymujesz właściwości ochrony przed odpryskami żwiru, promieniowaniem UV, wodą kwaśnym deszczem i zanieczyszczeniami, z trwałością, wytrzymałością i hydrofobowymi właściwościami. To sprawia, że takie połączenie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują najlepszej ochrony dla swojego pojazdu.

Przeprowadzenie całego procesu przez certyfikowanego instalatora folii ochronnej do lakieru to kolejny pewny sposób na przedłużenie jej żywotności. Równie ważne są materiały i narzędzia, z których korzystają salony auto detailingu, kiedy folia ochronna na samochód Wrocław jest instalowana.

Polecane publikacje