Zasady prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii podobnie jak i w Polsce możemy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, samozatrudnieni oczywiście muszą być zarejestrowani, powinni odprowadzać podatki, z pewnością wiele osób które pracuje w Wielkiej Brytanii widząc szansę rozwoju przez założenie swojej własnej małej firmy, decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie mnie.

Naturalnie wiele osób na początku nie zawsze nie wie w jaki sposób prawidłowo rozliczać się z fiskusem, dlatego też decydują się na wynajęcie biura rachunkowego które będzie prowadziło za nich wszystkie sprawy związane z rozliczeniem z urzędem skarbowym.

Zasady prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii

Księgowość w Londynie

Warto pamiętać iż Wielkiej Brytanii podobnie jak w naszym kraju przedsiębiorca odpowiada swoim całym majątkiem prywatnym, wyjątek będzie stanowiła oczywiście spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czyli w Wielkiej Brytanii spółka Limited. Oczywiście będziemy musieli wystawiać rachunki, w przypadku jeżeli nasze obroty roczne wzrosną powyżej 85 000 funtów należy zarejestrować się jako podatnik VAT. Oczywiście powinniśmy także płacić składki z tytułu ubezpieczeń społecznych, zatem zasady są bardzo podobne jak w naszym kraju.

Oczywiście biuro księgowe powinno być przez nas upoważnione do rozliczenia się z fiskusem, z pewnością będzie to bardzo duża pomoc jeżeli chodzi o zaoszczędzenie czasu, Osoby które prowadzą rachunkowość z pewnością wiedzą w jaki sposób szybko i sprawnie załatwić wszystkie sprawy związane z odprowadzeniem podatków. Dodatkowo także będziemy mogli liczyć oczywiście na pomoc, doradztwo jeżeli chodzi przykładowo o optymalizację podatkową, różnego rodzaju koszty które mogą wystąpić w firmie.

Polacy którzy zakładają działalność w Wielkiej Brytanii mogą oczywiście znaleźć odpowiednie biura rachunkowe które prowadzone są także przez Polaków. Z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł, ponieważ z łatwością zrozumiemy wszystkie zasady odprowadzania składek ubezpieczenia czy też podatków. Wiele osób zdecyduje się na tego rodzaju księgowość Londyn z miastem gdzie możemy odnaleźć firmy które pomogą nam w załatwieniu także formalności związanych z założeniem działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii.

Polecane publikacje