Jakie wzory płytek są obecnie najbardziej poszukiwane

Obecnie matowe wykończenia zyskują na popularności wśród większości powierzchni, w tym płytek, blatów i sprzętu.

Jeśli chodzi o płytki, matowe wykończenia są łatwiejsze w utrzymaniu niż szkliwione powierzchnie, ponieważ mniej brudzą i nie widać na nich śladów wody, a co najważniejsze, są po prostu bezpieczniejsze jeśli takie płytki położymy na podłodze. Producenci stają się bardziej kreatywni dzięki matowym wykończeniom, a także oferują różnorodne wzory, kolory, kształty i wymiary płytek. Jeśli jednak wolisz połysk, rozważ użycie takich płytek na ścianach, a nie na podłogach.

Jakie wzory płytek są obecnie najbardziej poszukiwane

Neutralna kolorystyka płytek pasuje do każdej przestrzeni

Różnorodne wzory wydają się być najbardziej popularne i można je zobaczyć jako płytki imitujące naturalne drewno czy kamień, imitację marmuru, wzory geometryczne i zupełnie fantazyjne. Możemy takich pytek użyć na ścianach, ale również na podłodze czy w formie dekoru, który może być położony wokół całej kuchni czy łazienki lub podkreślać tylko ściany prysznica czy zlewozmywaka. Układanie pytek sześciokątnych lub w jodełkę również stały się bardzo popularne, możemy takie płytki położyć na całej podłodze, ale mogą być również ciekawym akcentem na ścianie.

Podgrzewane podłogi są coraz popularniejsze i wybiera je wiele osób. Ciepła podłoga jest szczególnie przyjemna w łazience, gdzie chodzimy najczęściej na boso. Wraz z poprawą technologii i wzrostem popytu producenci poczynili wielkie postępy w uproszczeniu instalacji ogrzewania podłogowego. Znajdziemy również płytki i inne materiały wykończeniowe odpowiednie do tego typu ogrzewania. Najbardziej popularne są kolory płytek neutralne, szczególnie jasne. Łazienki są zwykle mniejsze niż inne pomieszczenia w domu, i często mają mniej okien, więc jaśniejsze kolory płytek zwykle sprawdzają się lepiej i optycznie powiększają przestrzeń.

Najbardziej popularnymi kolorami płytek są biel, kremowy i jasne szarości, neutralne beże są również dobrym wyborem. Z pewnością płytki horizon gold doskonale sprawdzą się w łazienkach i kuchniach, aby stworzyć ponadczasowy klasyczny wygląd. Wybierz kolory i wzory płytek na ścianach i podłogach, które uzupełniają ogólną kolorystykę i aranżację przestrzeni.

Polecane publikacje