Skorzystaj z tej porady, aby zdobyć więcej wiedzy na temat astmy

Bez względu na to, jak długo go masz, astma może być przerażającą koncepcją dla Ciebie lub Twoich bliskich.

Powinieneś rozumieć, co astma robi ludziom i jak działa ten stan, aby odpowiednio sobie radzić z astmą. Możesz mieć dobry pomysł, co się stanie i kiedy to nastąpi, a porady zawarte w poniższych akapitach mogą ci pomóc.Jeśli chcesz użyć nawilżacza lub waporyzatora, wyczyść go dokładnie. Jeśli zawiera kurz lub cokolwiek innego, twoje płuca będą przeszkadzać cząsteczkom zawartym w parze. Pozostaw nawilżacze i waporyzatory na chwilę w wodzie i upewnij się, że są suche przed ich użyciem.Nie zamiataj swojego domu podczas sprzątania. Spowoduje to rozsypanie się kurzu wszędzie i utrudni oddychanie. Zamiast tego należy użyć mokrego mopa, aby kurz i zanieczyszczenia przykleiły się do podłogi. Unikaj używania aerozoli podczas czyszczenia, ponieważ te produkty mogą wywołać astmę.Uncja prewencji to duży krok w walce z astmą. Astma jest mechanizmem obronnym w twoim ciele, upewnij się, że twoje ciało nie uruchamia tego procesu, aby uniknąć ostrych ataków astmy. Lekarz może pomóc w ustaleniu, które leki podtrzymujące będą najlepsze dla Twojego typu astmy.Astmę może wywołać dym papierosowy. Osoby cierpiące na astmę są najczęściej bardzo na nią wrażliwe. Powinieneś podjąć wielkie kroki, aby upewnić się, że nikt nie pali w Twoim samochodzie, w Twoim domu ani w pobliżu Ciebie. Pomoże ci to ogromnie, gdy próbujesz uniknąć ataków astmy i ogólnie zachować zdrowie!Astma to choroba, która ma charakter ciągły. Jako taki wymaga długoterminowego zarządzania zdrowiem. Upewnij się, że stosujesz odpowiednie leki podtrzymujące, aby kontrolować astmę, a także, że masz leki ratunkowe lub ratunkowe w przypadku ostrego ataku astmy. Skorzystaj z tej porady, aby zdobyć więcej wiedzy na temat astmy

Porozmawiaj ze swoim alergologiem i lekarzem, aby zobaczyć, co ci zalecają.Istnieją dwa rodzaje leków na astmę, które są używane przez ludzi podczas polowania na ulgę w ich stanie.

Jednym z nich jest długoterminowy lek leczący, a drugi kontrolujący atak astmy. Twój lekarz może zalecić jeden z nich lub ich kombinację.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Jeśli masz astmę, przykryj wszystkie materace i poduszki plastikowymi pokrowcami. Zapobiegnie to przedostawaniu się kurzu, który może znajdować się na tkaninach, do płuc. Należy również prać całą pościel w gorącej wodzie przynajmniej raz w tygodniu. Tak, to dużo pracy, ale jeśli poświęcisz na to czas, odniesiesz korzyści.Dowiedz się jak najwięcej o życiu ze swoim stanem. Wiedza to potęga! Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o przyczynach i znanych naturalnych i przepisanych sposobach kontrolowania objawów. Życie z astmą może być trudne i powodować niechciany stres w życiu osobistym.Jest wiele do nauczenia się na temat astmy. Powyższy artykuł jest punktem wyjścia do pomocy Tobie lub bliskiej Ci osobie w radzeniu sobie z astmą. Dzięki powyższym radom możesz współpracować ze swoim lekarzem, aby stworzyć plan odpowiedni dla Ciebie.

Polecane publikacje