Gdzie można kupić aparat słuchowy?

Zauważyłeś, że Twoi coraz starsi rodzice mają rosnące problemy ze słuchem? Zauważyłeś u swojego dziecka pewne niepokojące sygnały? Jesteś po konsultacji z lekarzem i wiesz już, że powinieneś zacząć stosować aparat słuchowy?

W naszym poradniku podpowiadamy, na jakie objawy należy zwrócić uwagę u osób starszych oraz u dzieci. Wyjaśniamy też, jak wygląda wybór i zakup aparatu słuchowego. Jeśli czujesz zagubienie w związku ze zmianami – przychodzimy z pomocą! 

Objawy utraty słuchu – kiedy przyda się Twojemu dziecku aparat słuchowy? 

Aby zauważyć u dziecka pogorszenie słuchu, należy je bacznie obserwować. Jest to szczególnie konieczne u najmłodszych maluchów, który słuch dopiero się rozwija i dzięki niemu poznaje świat dookoła. 

Tak małe dzieci nie są jeszcze w stanie jasno zakomunikować, że dzieje się z nimi coś niepokojącego. Dlatego zwracaj uwagę na osiąganie kolejnych kroków milowych i wszelkie niepokojące kwestie konsultuj z lekarzem pediatrą. Pamiętaj, że aparat słuchowy to urządzenie, które pomoże Twojemu dziecku się rozwijać. Ponadto zwracaj uwagę na takie objawy jak: 

  • opóźnienie w rozwoju mowy i języka,
  • brak reakcji na nagłe, głośne dźwięki, 
  • nieumiejętność wskazania źródła dźwięku,
  • słabe wyniki w szkole,
  • problemy behawioralne w kontakcie z rówieśnikami,
  • diagnoza trudności w uczeniu się.

Aparat słuchowy – skąd go wziąć? 

Po diagnozie niedoborów słuchu, należy skontaktować się z audiologiem. Jego zadaniem jest dopasowanie odpowiedniego do wieku i rozmiaru ucha aparatu słuchowego. Jeśli zdecydujesz się na aparat słuchowy w Świat Słuchu, masz do wyboru kilka różnych modeli w zróżnicowanych widełkach cenowych. 

Kiedy aparat słuchowy potrzebny będzie osobie starszej? 

W przeciwieństwie do maluchów, osoby starsze są w stanie rozpoznać utratę słuchu i ją zakomunikować. Niestety często nie chcą przyznawać się do pogarszającego się stanu zdrowia, przez co rozpoznanie niedosłuchu pojawia się bardzo późno. Aparat słuchowy dla osoby starszej może okazać się niezbędny, jeśli ta przestaje reagować na takie dźwięki jak np. wysokie głosy, sygnały dźwiękowe urządzeń domowych, czy śpiew ptaków. 

Polecane publikacje