Myjnie automatyczne – dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie?

Wiadomo, że od czasu do czasu w zasadzie każdy samochód powinien zostać dokładnie umyty, ponieważ osadzają się na nim różne zabrudzenia, które nie wpływają zbyt korzystnie na stan lakieru.

Właśnie z tego względu dobrze jest przynajmniej raz w miesiącu zjawić się na myjni w celu dokładnego umycia naszego samochodu. Jednak w praktyce odradza się wszelkiego rodzaju myjni automatycznych, gdyż lepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne. Dlaczego?

Co jest złego w myjniach automatycznych?

Jeśli dobrze się zastanowimy to widać od razu, że myjnia automatyczna nie jest zbyt dobrym wyborem, ponieważ jej szczotki bezpośrednio dotykają lakieru jednocześnie go rysując. Oczywiście, jeśli odwiedzimy taką myjnię raz na rok to nic złego się nie stanie, ale jeśli uczęszczamy tam w miarę regularnie to niestety nie jest to najlepszy wybór. Po pewnym czasie na pewno zauważymy, że nasz lakier jest zniszczony i porysowany. Właśnie z tego względu lepiej korzystać z myjni ręcznych – co prawda w mycie samochodu na nich musimy włożyć o wiele więcej energii, bo nie wystarczy już tylko siedzieć w samochodzie czy stać obok myjni, ale w ten sposób przynajmniej zadbamy o stan lakieru na samochodzie.
Myjnie automatyczne – dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie?

A może lepiej myć samemu?

Kiedy komuś z nas jakoś nie do końca odpowiadają ani myjnie automatyczne ani ręczne to zawsze jest taka opcja, aby umyć swój samochód np. pod domem, jeśli oczywiście w ogóle mamy taką możliwość. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bo raczej nie będziemy być go przy użyciu samej wody tylko dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju chemię. Możemy to zrobić poprzez dokonanie zakupu np. w tym sklepie: https://detailingstore.pl/16-pielegnacja-nadwozia. Na pewno nie każdy z nas o nim słyszał, a przez to może mieć wątpliwości, jeśli chodzi o dokonanie zakupu. Jednak, jeśli tak faktycznie jest to najlepiej będzie przeczytać opinie wcześniejszych klientów o wspomnianym sklepie, bo zapewne rozwieją one nasze wątpliwości i będziemy mieć pewność, że dokonujemy zakupu w zaufanym i polecanym miejscu.

Polecane publikacje